Upeņu šķirnes un stādi

Šajā sadaļā atradīsiet gan upeņu šķirnes, kas pēdējos gados sevi izcili parādījušas komercdārzos, gan upeņu šķirnes, kas labi iederas piemājas dārzos.


Komercdārziem piedāvājam upeņu stādus lielos daudumos no sekojošām šķirnēm:Upeņu šķirne Titania__________________________________________
Titania
Upeņu šķirne, kas izveidota Zviedrijā. Titania veido ļoti spēcīgu, augstu un kompaktu krūmu. Augstražīga upeņu šķirne - koptos komercdārzos vidējā raža ir 6,2 tonnas no hektāra. Noturīga pret pumpura ērci un miltrasu, vidēji noturīga pret lapu plankumainību. Ķekari gari, ogas lielas un vienādas, spīdīgas, noturīgas pie ķekara, stingras, atrāvums no kātiņa - sauss. Garša vidēji skāba. Vidēji aromātiskas. Miziņa samērā bieza. Augšanas apstākļu ziņā pieticīga un ļoti ziemcietīga. Jau daudzus gadus sevi pierādījusi sevi komercdārzos Latvijā un Skandināvijā.
 • Vidēji vēla šķirne - nogatavojas ap 15. jūliju
 • Vidējā raža - 6,2 t/ha
 • Piemērota mehanizētai vākšanai
 • Piemērota pārstrādei
Upeņu šķirne Tisel______________________________________________
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tisel ©
(šķirne aizsargāta ar autortiesībām un Latvijas teritorijā to drīkst pavairot un izplatīt tikai SIA KROGZEME)

Izcelsme. Jauna poļu šķirne, testēta kā kultivēts klons ar apzīmējumu PC-84 un 30B/1, ar ģenealoģiju: “Titania” un pašappute. 2000. gadā tika iekļauta COBORU (Centrālais kultivēto augu šķirņu pārbaužu birojs) Ekskluzīvo tiesību aizsardzības grāmatā. 2004. gadā ieguva Eiropas kopienas tiesības uz šķirni, ko piešķīra kopienas Augu šķirņu birojs (CPVO) Anžē, Francijā, ar lēmumu Nr. ES 14100, kas nozīmē šīs šķirnes tiesisko aizsardzību visā Eiropas Savienības teritorijā līdz 2029. gadam.

Krūms. Aug spēcīgs, augsts un kompakts, ar tieksmi uz blīvēšanos un izplešanos. No sakņu kakla augošie dzinumi ir gari un bieži, ar spēcīgu antociāna nokrāsu. Pumpuri vidēja lieluma, nedaudz iegareni un pacēlušies no dzinumiem. Ārējās aptverošās zvīņas ar antociāna nokrāsu, vecākie pumpuri brūni. Lapas vidēja lieluma, gaiši zaļas, ar izteiktu vidējo daivu. Ziedkopas atsevišķas vai dubultas, vidēji garas (vidēji 6–12 ziedi uz ziedkopas), ar lapām ļoti vieglā antociāna nokrāsā.

Ogas. Vidēji lielas un lielas, saldas. Ķekari vidēji gari. 

Ogu nogatavošanās. Ogas nogatavojas agri, jūlija sākumā, 8–10 dienas agrāk nekā šķirnei “Ben Lomond”.

Šķirnes lietderīgums. Krūmi dod bagātīgu un regulāru ražu. Ogām ir augsta pārstrādes un apstrādes vērtība, piemērotas dažādu izstrādājumu un sulu ražošanai. Augiem ir raksturīga augsta noturība pret Amerikas miltrasu un ogulāju stabiņrūsu, augi ir vidēji noturīgi pret antraknozi. Krūmi ir izturīgi pret salu. Šķirne ir piemērota augļu vākšanai ar kombainu.

 • Agra šķirne - nogatavojas ap 5. jūliju
 • Vidējā raža - 6,8 t/ha
 • Piemērota mehanizētai vākšanai
 • Piemērota pārstrādei

Upeņu šķirne Ruben__________________________________________
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

Ruben  ©
(šķirne aizsargāta ar autortiesībām un Latvijas teritorijā to drīkst pavairot un izplatīt tikai SIA KROGZEME)

Izcelsme. Jauna poļu šķirne, testēta kā kultivēts klons PC-166 vai 83x80/1, ar “Belorusskaja Sladkaja” un “Ben Lomond” ģenealoģiju. 2005. gadā šķirne tika ierakstīta Ekskluzīvo tiesību aizsardzības grāmatā. 2007. gadā ieguva Eiropas kopienas tiesības uz šķirni, ko piešķīra kopienas Augu šķirņu birojs (CPVO) Anžē (Angers), Francijā, ar lēmumu Nr. ES 19039, kas nozīmē šīs šķirnes tiesisko aizsardzību visā Eiropas Savienības teritorijā līdz 2032. gadam.

Krūms. Ar vidēju augšanas spēku, sfērisks, ar tendenci uz noliekšanos augļu svara ietekmē. Dzinumi vidēji augsti, vidēji daudz pie krūma pamatnes. Pumpuri vidēja lieluma, ovāli un nedaudz pacēlušies no dzinumiem, ārējās pumpuru zvīņas antociāna nokrāsā. Lapas vidēja lieluma, tumši zaļas, piecdaivainas, ar pagarinātu vidējo daivu. Ziedkopas atsevišķas vai dubultas, vidēji garas.

Ogas. Ogas vidēji lielas un lielas, ar spīdumu, stigras, nenobirst. Vācamas īsos un vidēji garos ķekaros.

Ogu nogatavošanās. Šķirne ar vidēji vēlu ogu nogatavošanās laiku, ogas nogatavojas 3–4 dienas pēc šķirnes “Ben Lomond”, jūlija otrajā pusē.

Šķirnes lietderīgums. Šķirne ir auglīga un regulāri dod ražu. Dod pievilcīgus augļus, kuri ir gan ļoti kvalitatīvi, gan piemēroti pārstrādei, bet jo īpaši sasaldēšanai. Augi ir izturīgi pret salu un noturīgi pret Amerikas miltrasu un ogulāju stabiņrūsu, vidēji noturīgi pret ogulāju lapu iedegu un pumpura ērci. Pēdējos gados ir novērojama liela ieinteresētība no audzētāju puses attiecībā uz šīs šķirnes audzēšanu tirdzniecībai. Piemērota augļu vākšanai ar kombainu.
 • Vēla šķirne - nogatavojas ap 25. jūliju
 • Vidējā raža - 6,5 t/ha
 • Piemērota mehanizētai vākšanai
 • Piemērota pārstrādei
Copyright © 2018 SIA Krogzeme

 .